Genel Haberler

Yeşilbaşlı Ördekler Doğayla Buluştu

Bakanımız Bekir Pakdemirli

Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Genel Müdürümüz İsmail Üzmez, 2019 yılının son gününde Bolu'da yer alan korunan alanlarda incelemelerde bulundu.

Alanlarda yapılan yatırımlar hakkında Genel Müdürümüz İsmail Üzmez'den bilgi alan Bakan Pakdemirli, milli park personeli ile de görüşerek yeni yıl dileklerini iletti.

Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Genel Müdürümüz İsmail Üzmez, Bolu Abant Alası Üretim Tesisinde incelemelerde bulundu ve burada alabalık sağım etkinliğine katıldı.

2014 yılında faaliyete geçen ve geçtiğimiz yıl 500.000 adet yavru üretilen tesisin anaç ihtiyacı, Abant Gölünden karşılanıyor.

Üretim İstasyonu'nda 2019 yılında üretimi yapılan yavru alabalıklar Abant Gölü ve Bolu ilimizde uygun olan diğer göl ve derelere bırakıldı.

Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Genel Müdürümüz İsmail Üzmez Bolu'da, doğada yaralı halde bulunan vaşak ve şahini tedavi sürecinin ardında yeniden doğal yaşam alanlarına kavuşturdu.

Tabiata dönemeyecek olan yaban hayvanlarını ise hayvanat bahçeleri ve doğal yaşam parklarına yerleştiriyoruz.

​Bakanımız ve Genel Müdürümüz Bolu Abant Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda yaşayan yaban hayvanlarının ağır kış şartlarına karşı desteklenmesi amacı ile yemleme yaptı.

Bin 931 hektarlık bir alana sahip olan Abant Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda kızıl geyik, çakal, karaca, ayı, kurt gibi pek çok tür yaşıyor.